تابلو سازی چلنیوم


چلنیوم غالباً به حروفی اطلاق میشود که معمولاً از 7 تا 13 سانتی متر برجستگی دارند و لبه آنها از جنس آلومینیوم و در رنگهای نقره ای ، طلایی ، مشکی و… میباشد.

چلنیوم گونه ای فلز با آلیاژ آلومینیوم می باشد و تابلو چلنیوم به تابلوهایی گفته می شود که حرف های آن به حالت برجسته نوشته شوند و جنس سطح رویی حرف های آن از نوع پلکسی گلس کار شده باشد و همچنین اطراف حرف ها بوسیله فلز چلنیوم احاطه شده باشد. برای اینکه بتوان داخل حرف های چلنیوم را نورانی کرد از ای ام دی یا تابلو روان های ال ای دی می توان کمک گرفت. تابلو روان های ال ای دی و ای ام دی نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر یک برتری های خاص خود را دارد.

نمونه کار تابلو چلنیوم

مزایای تابلو سازی چلنیوم

پس زمینه تابلو سازی چلنیوم را پی وی سی یا از طلق می توان کار کرد. اما تابلو سازی های چلنیوم دارای برتری هایی نسبت به همنوع های خود نیز هستند که در زیر به گوشه ای از این برتری ها اشاره ای می شود:

تابلوهای چلنیوم دارای طول عمر زیادی هستند.

تابلو سازی چلنیوم دارای نوردهی خوب هستند و این امتیاز باعث شده تا بیشتر جلب توجه کنند و بیشتر دیده شوند.

استفاده از تابلو چلنیوم گونه ای حس متفاوت و جذاب و ارزشمندی به تابلوهای شما می دهند و باکلاس تر نسبت به بقیه تابلو روان ها هستند.

جنس چلنیوم از ماده ای ساخته شده که تابلو چلنیوم را در برابر هر گونه زنگ زدگی محافظت می کند.

ویژگی تابلو سازی حروف برجسته چلنیوم و نئون پلاستیک:

شک نکنید که شما با به کارگیری تابلو سازی چلنیوم در تبلیغات خود بهترین انتخاب را کرده اید به صورتی که می توان گفت حرف های چلنییوم به تابلوهای تبلیغاتی تان زیبایی و خاص بودن را خواهند داد و در کنار این زیبایی و منحصر به فرد بودن با نوردهی خیلی عالی این حرف ها تبلیغات شما را در ساعت از شبانه روز قابل مشاهده خواهد کرد. به همین دلیل شما می توانید با خیال راحت از تابلو چلنیوم و حرف های آن در شناساندن کالاها و خدمات خودتان در بازار و خیابان یا محل هایی که می خواهید تبلیغات شما در آنجاها دیده شود استفاده کنید و منتظر بازده تابلو چلنیوم در کسب و کارتان باشید.

تجربه اثبات نموده افرادی که برای تبلیغات خودشان دنبال زیبا بودن و جذاب بودن هستند و در باره این امور وسواس دارند با استفاده از تابلو سازی چلنیوم هم به خواسته و وسواس خودشان رسیده اند و هم توانسته اند کسب و کارشان را نسبت به رقیب هایشان رونق ببخشند و در کسب و کارشان موفق تر ظاهر شوند.

لازم به توضیح است که تولید و ساخت حرف های برجسته چلنیوم در مجموعه پرکاس اختصاصا از طریق دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود و تولید حرف های چلنیوم با سرعتی مساوی 10 برابر سرعت استاد کار حرفه ای اجرا می گردد و نوارهای آلومینیومی مورد استفاده در آن از نوع مرغوب اسپانیایی است.

این نوع تابلوسازی دارای كیفیت خیلی بالاست و در مقابل نور آفتاب، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شكل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلوها میدهد.

یكی دیگر از مزایای کناره چلنیوم نوار اسفنجی گرد گیر است كه شركت سازنده آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است كه مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل حروف میشود.

کناره چلنیوم دارای یک روكش محافظ نایلونی است كه تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنیوم می گردد و در آخر كار بوسیله نصاب به آسانی جدا می گردد، نكته لازم به ذكر این است كه این روكش محافظ پس از نصب حتماً بایست جدا شود در غیر اینصورت بعد از چند روز قرار گرفتن در مقابل نور خورشید دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد.

تابلو سازی پرکاس برای لبه حروف از مارکهای اسپانیایی که در نوع خود بهترین میباشند استفاده میکند. برای روشنایی داخل حروف نیز لامپهای اس.ام.دی ساخت کره یا تایوان به کار برده میشود. در سالهای اخیر برای روشنایی تابلو از نور نئون ، مهتابی و یا ال.ای.دی استفاده میشد که هزینه نگهداری و مصرف بالاتر و همچنین طول عمر و شدت نور کمتری نسبت به اس.ام.دی داشتند. امروزه لامپهای اس.ام.دی به عنوان منبع نور حروف به کار برده میشوند. این لامپها در کشورهای مختلف از جمله ایران ، چین، تایوان و کره ساخته میشود، که مرغوبترین نوع آن در حال حاضر در تایوان و کره تولید میشود، که دچار خاموشی یا افت نور نمشود، کاملاً ضدآب میباشند و دارای 5 سال ضمانت روشنایی هستند. طلق رویه حروفها نیز از جنس پلکسی تایوانی میباشند که در دراز مدت رنگ و کیفیت خود را از دست نمی دهند.

مبنای تعرفه های تابلو سازی چلنیوم

نخست بایست در نظر داشته باشید كه اساس محاسبه قيمت انواع حروف برجسته نظیر حروف چلنيوم – نئون پلاستيك – لترمكس – حروف استيل – حروف برنجي و يا مسي كلاً متر دور محيط حروف است. كه با نرم افزار كورل دراو (corel draw ) دقيقاً قابل محاسبه ميباشد و اگر هم بخواهيم بصورت تجربي برآورد كنيم ميتوان به ازاي هر متر طول نوشته 4 الي 5 متر محيط در نظر گرفت.

قبل از اينكه درمورد قيمت حروف برجسته چلنيوم صحبت كنيم لازم است به مواردي كه در قيمت حروف چلنيوم موثر است اشاره داشته باشيم تا مشتريان عزيز با در نظر گرفتن اين موارد قيمت ها را مقايسه بفرمايند.
اول اينكه فونت حروف و يا همان ضخامت حروف چلنيوم و طرح مود نظر در قيمت حروف چلنيوم موثر است ، تا قطر قلم 15 سانتيمتر يه قيمت و از 15 سانتيمتر به بالا قيمت ها متفاوت ميباشد.و هرچه ضخامت حروف بيشتر باشد چون تعداد لامپ smd و طلق پلكسي بيشتري مصرف ميشود قيمت نيز متفاوت ميباشد.
دوم اينكه با توجه به تنوع و كيفيت اجناس چيني و اصلي كه از درجه يك تا درجه 3 در بازار با انواع برند ها و قيمت ها وجود دارد قيمت حروف چلنيوم نيز به اجناس مصرفي آن بستگي دارد.

قسمت های اصلی تابلو سازی چلنیوم

براي اطلاع مشتريان عزيز به چهار قسمت اصلي تشكيل دهنده حروف چلنيوم و نوع جنس آن اشاره اي ميكنيم.

1- طلق پلكسي كه بايد از نوع اكروليك تايوان باشد و بهترين برند هاي معروف آن يرلانگ – چوچن و يرچانگ ميباشد .اين نوع طلق نور را بصورت شفاف و يكدست پخش ميكند و رنگ آن در برابر آفتاب در طي ساليان ثابت ميباشد ولي هميشه در بازار موجو د نميباشد و در عوض طلق هاي چيني با انواع برندها و كيفيت ها ديده ميشود.

طلق هاي چيني رنگشان كدر تر ميباشد و ميزان نوري كه از خود عبور ميدهند كمتر از نوع تايواني است.

تابلو سازی پرکاس با توجه به نياز خود و مشتريان هميشه از قبل خريد عمده طلق را داشته و براي جلب رضايت مشتريان از نوع تايواني طلق پلكسي استفاده ميكند.

2- لبه چلنيوم (channelium) كه نوع اسپانيايي آن با برند آلوراپيد از مرغوبترين و محكم ترين لبه هاي موجود در بازار ميباشد وبعلت سفت بودن اين لبه از آن بيشتر براي حروف با قطر قلم بالا استفاده ميشود.

از اين نوع لبه چون در حروف كوچك نميتوان استفاده كرد و قيمت آن نسبت به لبه هاي چيني بيشتر ميباشد معمولا همكاران به لبه هاي چيني روي آورده اند و تنها در مواردي كه مشتري درخواست نمايد از نوع اسپانيايي استفاده ميگردد و قيمت آن نيز بالاتر است.

لبه هاي چيني از درجه يك گرفته تا درجه سه با انواع برندها، ضخامت و قيمتهاي متفاوت در بازار موجود مياشد كه اگر از نوع مرغوب آن استفاده نشود خواهيم ديد كه بعد از مدتي در برابر آفتاب ،باران ، سرما و گرما رنگ آن سياه و يا دچار زنگ زدگي ميشود.

3-لامپ smd كه مرغوبترين آن كره اي ميباشد و يك لامپ smd خوب بايد از شدت نور ، دوام و ثبات نور همچنين خاصيت ضد آب بودن بهره مند باشد كه قيمت اين نوع لامپ ها نيز گرانتر از نوع چيني آن است.

در بازار باز هم انواع لامپ smd با انواع كيفيت ها و برند ها ي مختلف ايراني و چيني موجود ميباشد كه فقط يك فرد با تجربه ميتواند كيفيت آنها را تشخيص دهد واز اين رو در قيمت تمام شده حروف چلنيوم نقش بسزايي دارد.

اگر در حروف چلنيوم از نوع بي كيفيت لامپ smd استفاده شود بعد از مدتي شاهد كاهش نور حتي سوختگي و قطعي در روشنايي حروف چلنيوم خواهيم بود.

علاوه بر نوع جنس تعداد لامپ smd كه در حروف نصب ميگردد در قيمت تمام شده حروف چلينوم نيز تاثير ميگذارد وبهمين دليل موسسه تبليغاتي ايرانيان اين تضمين را به مشتريان خود ميدهد كه بعد از نصب و روشن كردن حروف هيچ نقطه تاريكي در حروف ديده نشود و به مقدار كافي وحتي بشتر از نياز لامپ smd مرغوب استغاده نمايد.
4-ورق pvc كه بعنوان نگهدارنده حروف و لامپ smd استفاده ميشود و بعوان زيرسازي حروف چلنيوم مورد استفاده قرار ميگيرد
ورق pvc نيز داراي ضخامت هاي بين 8 تا 10 ميليمتر و با انواع تراكم در بازار موجود ميباشد كه قيمت هاي آن نيز متفاوت ميباشد
اگر در حروف چلنيوم از pvcبا تراكم پايين و با ضخامت كم استفاده شود پس از مدتي شاهد آن خواهيم بود كه حروف چلنيوم از pvc جدا ميشود.
5- نحوه ساخت و چگونگي چسباندن لبه حروف چلنيوم و ميزان تجربه استاد كار نيز ميتواند يكي از مواردي باشد كه بايد به آن توجه داشت. ميزان دقت و ظرافتي كه يك چلنيوم ساز در ساخت حروف چلنيوم به خرج ميدهد، ميزان چسب و نوع چسب و روش ساخت (دستي و يا اتومات) در بالا بردن استحكام و دوام حروف چلنيوم بي تاثير نيست .

با توجه به محل نصب انواع حروف برجسته بر روي (كامپوزيت – سنگ – ترمووود-mdf و غيره) و همچنين ارتفاع از زمين قيمت نصب حروف تابلو چلنيوم از هر متر محيط 10/000 الي 15/000 تومان نيز متغيير است.

نصب حروف چلنيوم نيز خود يكي از مواردي است كه حتماً بايد توسط نيرويي كارآزموده و مجرب انجام گيرد، نحوه تقسيم جريان خروجي منبع تغذيه و اينكه بطور مساوي در تمام حروف آمپر جريان داشته باشد و حتي نوع سيمي كه بعنوان رابط حروف مورد استفاده قرار ميگيرد از جمله مواردي است كه در بالا بردن طول عمر حروف چلنيوم و منبع تغذيه (ترانس 12 ولت) بسيار مهم است.

منبع تغذيه يا همان ترانس 12 ولت كه با توجه به تنوع در كيفيت و قيمت هزينه آن جداگانه و با توجه به درخواست مشتري محاسبه ميگردد.ترانس ها داراي خروجي آمپرهاي متفاوتي ميباشند و بايد متناسب با تعداد لامپ smd مصرف شده در داخل حروف انتخاب شود.

ترانس هاي موجود در بازار در دو حالت ضدآب و فن دار موجود ميباشد كه نوع ضدآب آن بسيار مرغوب ميباشد ولي قيمت آن گاهي دو برابر ترانس فن دار است.

محل نصب ترانس – فاصله ترانس از حروف – چگونگي سيم كشي و تقسيم جريان از جمله مواردي ميباشد كه نقش بسزايي در طول عمر ترانس دارد.
در پايان موسسه تبليغاتي ايرانيان با بيان اين موارد سعي در اطلاع رساني و بالا بردن سطح انتظارات مشتريان خود دارد كه تنها بر قيمت اكتفا نكنند و علاوه بر قيمت، كيفيت را نيز در نظر گرفته و ما را در ارائه خدماتي بهتر ياري كنند.
مشتريان عزيز جهت اطلاع بيشتر و يا داشتن سوال و همچنين ارسال طرح و قيمت گذاري ميتوانند با شرکت تابلو سازی پرکاس در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

با طراحی و نصب تابلو سازی چلنیوم به تبلیغات کسب و کار خود رونق بیشتری می دهید.
جذابیت چشمگیر تابلو سازی چلنیوم از ویژگی های تبلیغات شما خواهد بود.

بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *